Ogrodzenia akustyczne wśród płotów afonicznych

Ogrodzenia akustyczne Redukcja hałasu – ogrodzenia akustyczne

photo

Ekrany akustyczne do domu

Ogrodzenia akustyczne Ogrodzenia akustyczne są dostępne w wielu różnych typach, stylach i formach – w tym te, które są wykonane z metalu i drewna, lub te, które składają się z pianki. Koszt takiego ogrodzenia będzie w dużej mierze zależał od materiału, z którego jest ono wykonane. Ogrodzenia drewniane i metalowe są oczywiście droższe od ogrodzeń dźwiękoszczelnych wykonanych z pianki, ale też trudniej je uszkodzić. Ogrodzenia wykonane z paneli akustycznych są niezwykle trwałe i dźwiękoszczelne.

Parawan dźwiękochłonne

Ogrodzenie akustyczne ma na celu zmniejszenie hałasu zewnętrznego z określonego obszaru poprzez stworzenie bariery energetycznej, a tym samym zmniejszenie ilości wibracji i dźwięków, które przez nią przechodzą. Ogólnie rzecz biorąc, ogrodzenia akustyczne sprawdzają się w szerokim zakresie problemów związanych z redukcją hałasu, od ogólnego hałasu w sąsiedztwie, poprzez hałas drogowy i kolejowy, aż po absorpcję hałasu o dużym natężeniu w przypadku basenów i systemów HVAC. Ogrodzenia akustyczne osiągają średnio dwudziestopięciodecybelową redukcję (w zależności od źródła hałasu i rodzaju dźwięku), co w przybliżeniu odpowiada połowie głośności hałasu o dużym natężeniu. Świadczy to o ich skuteczności.

Ekrany foniczne do wieżowcu

Istnieją dwa główne powody, dla których ogrodzenia akustyczne osiągają tak dobre wyniki, jeśli chodzi o redukcję hałasu zewnętrznego. Jednym z nich jest fakt, że ogrodzenia barierowe skutecznie izolują źródło dźwięku, dzięki czemu hałas z zewnątrz nie przedostaje się przez barierę. Dzięki temu dźwięk nie może rozprzestrzeniać się na otwartej przestrzeni, co zwiększa ogólną jakość otaczającego środowiska. W miarę jak dźwięk przemieszcza się przez barierę, jest on często lekko tłumiony, zanim dotrze do słuchacza. W rezultacie słuchacz otrzymuje jeszcze głośniejszy dźwięk, bez możliwości niepotrzebnego zwiększania głośności źródła.

Ekran dźwiękochłonny należność

Innym powodem, dla którego ogrodzenia akustyczne są skuteczne w zmniejszaniu hałasu na podwórku jest to, że są one wykonane z materiałów, które wytwarzają dźwięk o różnych częstotliwościach. Ponieważ te bariery są wykonane z drewna, na przykład, pozwalają one na rozprzestrzenianie się dźwięku na dużym obszarze, a nie są stłumione w jednej częstotliwości. Tak więc, podczas gdy niektóre źródła są wyciszone na jednej częstotliwości, inne są bardziej zauważalne, gdy dźwięk podróżuje przez barierę.

Różne rodzaje ogrodzeń akustycznych wykorzystują różne rodzaje materiałów do ich budowy. Niektóre z nich, takie jak plastikowe ogrodzenia barierowe, są wykonane z elastycznego materiału, który sprawia, że trudno w nie dmuchnąć. Tego typu bariery stały się popularne w rezydencjach z dziećmi, ponieważ ułatwiają dzieciom bezpieczną zabawę na zewnątrz. Jednak wiele osób używa tego typu podwórkowych ogrodzeń dźwiękoszczelnych do biur i domów, ponieważ utrudniają one współpracownikom wchodzenie i wychodzenie. Ponieważ trudno jest uderzyć w barierę dźwiękoszczelną, jeśli spróbujesz, prawdopodobnie niczego nie złamiesz.

Ostatnim rodzajem bariery dźwiękoszczelnej stosowanej do kontroli dźwięku jest aluminium. Chociaż jest ono ciężkie i drogie, aluminium rekompensuje swoje koszty w inny sposób: jest to bardzo mocna bariera. W przeciwieństwie do drewna, nie ulega zniekształceniu, gdy docierają do niego fale dźwiękowe. W rzeczywistości, gdy ogrodzenie akustyczne jest umieszczone w pobliżu źródła dźwięku, działa jako rzeczywista bariera dźwiękoszczelna, a nie tylko tłumi dźwięk. Dlatego najlepiej sprawdza się w utrzymywaniu hałasu z zewnątrz przed przenikaniem do tego obszaru.

Parawan dźwiękochłonne drogocenność

Ogrodzenia akustyczne są świetne do kontroli dźwięku, ale nie tak bardzo do redukcji hałasu. Jeśli chcesz zmniejszyć hałas uliczny bez konieczności utrzymywania bariery między tobą a światem zewnętrznym, istnieją inne opcje. Jedną z tych opcji jest zwiększenie rozmiaru okien lub drzwi, co zablokuje zarówno hałasy z zewnątrz, jak i wewnątrz. Również zmiana rodzaju podłogi w domu może znacznie zmniejszyć hałas uliczny. Na przykład, płytki wykonane z winylu lub poliuretanu są lepszymi barierami dźwiękowymi niż zwykły beton lub drewno.

Jeśli uważasz, że Twoja okolica jest coraz głośno, lub po prostu chcesz być bezpieczny od wielu źródeł hałasu, które są narażone na co dzień, akustyczne ogrodzenie jest świetną opcją do rozważenia. Nawet jeśli mieszkasz w spokojnej okolicy, gdzie rzadko słyszysz coś oprócz ptaków, to nadal jest mądry pomysł, aby zainwestować w tego rodzaju ogrodzenia. W ten sposób będzie można chronić się przed wszystkim, co może powodować dyskomfort i zminimalizować niechciany hałas, który może być narażone. Sprawdź naszą stronę internetową, aby uzyskać więcej informacji na temat tego produktu.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *