Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0+1 komu zawierzyć?.

Przywracanie danych z macierzy RAID

photo

Przywracanie danych z macierzy RAID

Przywracanie danych z macierzy RAID Nadmiarowość jest jedną z dwóch głównych korzyści z odzyskiwania RAID. Inną korzyścią z posiadania redundantnego systemu jest to, że jeśli główny system zawiedzie, a następnie można nadal korzystać z innego systemu, aby kontynuować funkcjonowanie. Redundancja w skrócie jest, gdy jedna część systemu nie powiedzie się, a następnie system będzie nadal funkcjonować tak, jakby nie było żadnych problemów na wszystkich. Jeśli masz dwa systemy i jeden zawiedzie, a następnie można przynieść drugi system z powrotem online i dodać dodatkowe pamięci masowej do niego, a następnie przynieść drugi system online i dodać więcej pamięci masowej do tego systemu.

Skuteczne przywracanie danych z macierzy RAID 0,1

Istnieją różne sposoby, że można wziąć swój stary system i stworzyć zupełnie nowy. Przywracanie danych z macierzy RAID https://tgfx.pl/naprawde-pracuje-sie-odzyskiwanie-danych-z-macierzy-raid-01/ Najlepszym sposobem jest odbudowanie całego dysku poprzez przejęcie parametrów raidu, plików, itd. Wiele starszych dysków może być nadal używanych do tworzenia kopii zapasowych w systemie Raid, jeśli nie zostały one całkowicie zniszczone. Przekonasz się, że korzystanie z tych samych specyfikacji dysku, co teraz, da Ci najlepsze rezultaty podczas próby odbudowy oprogramowania do odzyskiwania danych raid.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0+1 priorytet.

Aby odbudować sprzęt macierzy raid, będziemy musieli odbudować dyski logiczne. To jest zazwyczaj, gdzie większość ludzi idzie źle. Kiedy masz starszy komputer, możesz wierzyć, że można po prostu kupić nowy dysk, zainstalować go i mieć to działa tak jak to było, gdy po raz pierwszy zakupiony. Problem z tym podejściem jest to, że dyski, które pochodzą z komputera nie są odpowiednie specyfikacje dla oprogramowania opartego na kontrolerze raid, że jesteś składania razem. W rezultacie, nie będzie w stanie uzyskać dyski do pracy, jak zostały zaprojektowane.

Przywracanie danych z macierzy RAID 0+1 cechy dobrego serwisu.

W przypadku przebudowy, pierwszą rzeczą jaką należy zrobić jest przyjrzenie się posiadanemu sprzętowi w celu określenia, który dysk najlepiej nadaje się do użycia w macierzy Raid. My użyjemy dysku nr 1 do naszej macierzy Raid. Powinieneś znać rozmiar i pojemność wszystkich urządzeń dyskowych w Twoim systemie. Po uzyskaniu tych informacji, należy sprawdzić porty IDE, które znajdują się w komputerze. Jest to ważne, ponieważ będziemy podłączać dysk #1 poprzez porty IDE do naszego systemu odzyskiwania danych Raid.

Teraz, gdy mamy już skonfigurowane dyski logiczne i fizyczne, możemy przejść do tworzenia woluminu logicznego i konfigurowania oprogramowania do odzyskiwania danych. Ponieważ odbudowujemy macierz Raid, będziemy musieli również utworzyć sterownik i skonfigurować parzystość dla macierzy. Do zarządzania tymi zadaniami możemy użyć Open System Interface.

Możemy utworzyć nasz wolumen logiczny używając LRA (Linear Regio/RAID), który jest zgrupowaniem dysków logicznych połączonych razem na jednym dysku twardym. Możemy również utworzyć wolumen paskowy używając STRA (paski po jednym dysku na dysk logiczny). Gdy połączymy obie te operacje, otrzymamy wolumen logiczny i paskowy. Jest to jedna z najważniejszych cech systemu Raid w przechowywaniu danych. Ta metoda odzyskiwania danych okazała się jedną z najbardziej niezawodnych, jeśli chodzi o utratę danych i awarie. Liczba redundantnych dysków w macierzach dyskowych Raid on array musi być równa liczbie wszystkich dysków.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID cechy dobrego serwisu.

W przypadku tworzenia obrazu lub kopii dysku lustrzanego ochrona przed utratą danych i awariami nie jest tak dobra, jak w przypadku całego dysku twardego. Dlatego nawet jeśli awarii ulegnie tylko jeden dysk, wszystkie dane i aplikacje będą nadal niedostępne. Dlatego zaleca się zawsze tworzyć kopię lustrzaną całego dysku, aby zmniejszyć takie ryzyko. Tworzenie kopii lustrzanej dysku pomaga zapobiegać takim problemom, upewniając się, że żadne dane nie zostaną utracone. Gdy mirroring dysku jest stosowany w raid w systemie, może upewnić się, że aplikacja i aplikacje na dysku będą zlokalizowane na innym dysku fizycznym, tak, że nie będzie konfliktu, gdy wiele aplikacji próbuje uzyskać dostęp do danych.

Raid na przechowywanie danych może być również stosowany w przypadku, gdy cały dysk twardy uległ awarii. Jest to podobne do odzyskiwania danych z dysków logicznych, z tą różnicą, że w tym przypadku nie występuje duża utrata danych i awaria. W tym przypadku, wszystkie dane są tracone zarówno z dysku twardego i dysków logicznych, a mimo to dysk jest funkcjonalny. Korzystanie z metody raid danych striping może pomóc odzyskać utracone dane łatwo ze względu na jego zdolność do naprawy i paski danych na urządzeniach fizycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *