Odzyskiwanie danych dobry postęp.

Odzyskiwanie danych Jak korzystać z funkcji odzyskiwania danych w celu odzyskania usuniętych, uszkodzonych lub zniszczonych plików?

Istnieje wiele powodów, dla których warto korzystać z odzyskiwania danych, w tym danych utraconych, usuniętych, uszkodzonych lub sformatowanych. Niezależnie od tego, czy dane zostały utracone w wyniku awarii komputera, przypadkowego usunięcia, czy nawet uszkodzenia plików, oprogramowanie do odzyskiwania danych może je uratować. Niektóre z najczęstszych przypadków, w których konieczne jest odzyskanie danych, obejmują dane z podstawowej pamięci masowej, pamięci dodatkowej, nośników wymiennych i plików. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o dostępnych metodach i o tym, jak mogą one pomóc w odzyskiwaniu danych.

Odzyskiwanie usuniętych plików

Po usunięciu plików z komputera kolejnym krokiem jest ich odzyskanie za pomocą narzędzia do odzyskiwania danych. Niestety, proces ten może być dość skomplikowany dla niedoświadczonych użytkowników, a jeśli zostanie wykonany nieprawidłowo, może spowodować trwałą utratę danych. Wiele osób przez pomyłkę uruchamia oprogramowanie do odzyskiwania danych na usuniętych dyskach, ale spowoduje to po prostu nadpisanie usuniętych danych. Aby odzyskać skasowane pliki, trzeba być doświadczonym użytkownikiem komputera i używać programu przeznaczonego do tego celu.

Chociaż usunięcie pliku jest często pierwszym krokiem w tym procesie, aby odzyskać dane, należy wykonać kopię zapasową. W tym celu należy otworzyć Kosz i dwukrotnie kliknąć pliki, które mają zostać przywrócone. Aby odzyskać usunięte pliki z komputera, który nie chce się włączyć, użyj narzędzia do wyszukiwania plików, aby zlokalizować pliki, które zostały wcześniej usunięte. Należy jednak pamiętać, że pliki, które chcesz przywrócić, mogły zostać skopiowane na inny komputer lub do innego folderu.

Odzyskanie usuniętych plików z systemu Windows może być trudne, ale jest możliwe. W pierwszej kolejności należy zaprzestać zapisywania danych na dysku, na którym znajdują się usunięte pliki. Nadpisywanie plików uniemożliwia ich odzyskanie. Dlatego warto powstrzymać się od wykonywania zadań wymagających intensywnego zapisu, takich jak instalowanie oprogramowania, pobieranie muzyki i oglądanie filmów. Procesy te zwiększają prawdopodobieństwo nadpisania pliku i spowodowania jego zniknięcia.

Po wykonaniu tych czynności można przywrócić usunięte pliki z systemu Windows, wybierając folder, z którego pochodził usunięty plik. Ponadto usunięte foldery i pliki można przywrócić za pomocą opcji „Przywróć poprzednią wersję”. Można również wybrać czas przed usunięciem pliku i kliknąć przycisk „Przywróć”. Po wybraniu pliku można go przeciągnąć do innego folderu lub na pulpit, aby kontynuować proces.

Odzyskanie usuniętych plików z systemu Windows 10 nie jest łatwym zadaniem, ale można to zrobić. Po pierwsze, upewnij się, że komputer jest chroniony przez Ochronę systemu. Włączenie tej opcji jest dobrym pomysłem, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Następnym krokiem jest zainstalowanie narzędzia do odzyskiwania plików. Aby móc zapisać odzyskane pliki, należy zakupić licencję na oprogramowanie. Jeśli masz system Windows 10, możesz pobrać bezpłatne wersje próbne tego programu.

Odzyskiwanie uszkodzonych plików

Pliki mogą ulec uszkodzeniu, jeśli nie zostaną prawidłowo otwarte lub odczytane. Jeśli okaże się, że utworzony przez Ciebie plik jest uszkodzony, możesz spróbować odzyskać jego zawartość za pomocą narzędzia innej firmy. Jednym z takich programów jest VirusBarrier, który potrafi wyizolować problem i naprawić go, aby oprogramowanie mogło dalej działać tak, jak powinno. Ta metoda jest szczególnie przydatna w przypadku setek uszkodzonych plików.

Jeśli z powodu uszkodzenia pliku nie można go otworzyć, spróbuj zmienić jego nazwę lub użyć konwertera plików online w celu zmiany rozszerzenia. Jeśli te metody nie przyniosą skutku, być może będziesz musiał usunąć uszkodzony plik i zacząć od nowa. Aby temu zapobiec, należy tworzyć kopie zapasowe wszystkich potrzebnych plików. Dwie lub trzy aktualne kopie zapasowe należy przechowywać na komputerze, a jedną na innym urządzeniu pamięci masowej. Proces ten jest prosty, a pozwala zaoszczędzić wiele czasu i kłopotów.

Po utworzeniu kopii zapasowej danych można skorzystać z narzędzia do odzyskiwania danych innej firmy, które pomoże odzyskać uszkodzone pliki. Dostępnych jest wiele rozwiązań, od wbudowanego oprogramowania po kopie zapasowe. Najlepszym sposobem ochrony danych jest regularne tworzenie kopii zapasowych i instalowanie wbudowanych rozwiązań programowych, aby uniknąć utraty ważnych informacji. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na takie rozwiązania, możesz użyć narzędzia do odzyskiwania danych innej firmy, aby uzyskać dostęp do poprzednio działających wersji uszkodzonych plików.

Inną możliwością jest ręczne odzyskanie plików. Aby to zrobić, należy najpierw wybrać folder zawierający pliki, które chcesz odzyskać. Po prawej stronie okna zostanie wyświetlona lista plików. Następnie można wybrać te, które mają zostać odzyskane, lub ich kombinację. Jeżeli jednak ta opcja nie jest skuteczna, być może trzeba będzie spróbować czegoś innego.

Odzyskanie uszkodzonych plików może być trudne, ale nie jest niemożliwe. Większość programów do odzyskiwania plików potrafi przeskanować plik w poszukiwaniu uszkodzonej zawartości. Można również spróbować przywrócić plik do wcześniejszej wersji, korzystając z funkcji „kopia zapasowa”. W takim przypadku wystarczy kliknąć plik prawym przyciskiem myszy, aby wybrać opcję, a następnie wybrać poprzednią wersję. Jeśli to nie zadziała, można przywrócić plik do wcześniejszej wersji lub nawet zapisać nową wersję jako kopię zapasową.

Odzyskiwanie utraconych zdjęć

Istnieje wiele metod odzyskiwania utraconych zdjęć. Niektóre z nich działają w przypadku kart SD, inne są specyficzne dla głównego dysku twardego. Zarówno użytkownicy systemów Windows, jak i Mac mogą korzystać z funkcji wbudowanych w ich systemy operacyjne w celu odnalezienia usuniętych plików. Użytkownicy systemu Windows mogą skorzystać z Kosza, natomiast użytkownicy komputerów Mac mogą kliknąć przycisk Przywróć, aby przywrócić usunięte zdjęcie. W celu odzyskania usuniętych zdjęć można także użyć ikony Kosza.

Aby skorzystać z bezpłatnego programu do odzyskiwania danych, pobierz Recoverit. Ten darmowy program może odzyskać utracone zdjęcia w systemach Windows i Mac. Pamiętaj, aby zainstalować go na osobnej partycji niż utracone pliki. Oryginalne dane mogą zostać nadpisane, jeśli program zostanie zainstalowany na niewłaściwej partycji. Następnie wybierz dysk docelowy i pozwól na skanowanie. Po zakończeniu skanowania możesz zapisać odzyskane zdjęcia i pliki na nowym dysku.

Dobry program do odzyskiwania zdjęć przeskanuje urządzenie pamięci masowej w poszukiwaniu usuniętych zdjęć. Możesz wybrać skanowanie według daty i urządzenia. Po wybraniu zdjęć, które chcesz odzyskać, kliknij przycisk „Zapisz”, a program wybierze lokalizację, w której mają zostać zapisane odzyskane pliki. Następnie program do odzyskiwania danych automatycznie przywróci usunięte pliki. Program jest przeznaczony do odzyskiwania usuniętych zdjęć z dysków twardych. Jest on również kompatybilny z większością popularnych nośników danych.

Historia plików to kolejna metoda odzyskiwania usuniętych plików. W systemie Windows 8.1 dostępna jest funkcja umożliwiająca przywracanie poprzednich wersji plików. Klikając plik prawym przyciskiem myszy i wybierając poprzednią wersję, można przywrócić usunięte zdjęcie. Jeśli nie możesz zlokalizować zdjęcia, dobrym sposobem na jego odzyskanie jest kosz. Nawet jeśli zdjęcie zostało trwale usunięte, nadal można uzyskać do niego dostęp, przeszukując kosz.

Odzyskiwanie utraconych dokumentów

Pierwszym krokiem w odzyskiwaniu usuniętych plików jest podłączenie zewnętrznego urządzenia pamięci masowej. Następnie można wybrać typ pliku, który ma zostać przywrócony. Proces ten jest szybszy niż próby odzyskania wszystkich danych. Jeśli pliki zostały już usunięte, należy wybrać jeden z nich z kosza, folderów systemowych lub systemu plików. Po wybraniu typu pliku, który chcesz przywrócić, wybierz lokalizację, w której pliki zostały zapisane. Po wybraniu lokalizacji można wyświetlić podgląd odzyskanego elementu przed kontynuowaniem procesu.

Jeżeli na komputerze znajduje się ostatnio utworzona kopia zapasowa, można ją odzyskać, skanując dysk w poszukiwaniu plików, które zostały usunięte lub przeniesione. Użycie w tym celu Eksploratora Windows spowoduje otwarcie utraconego dokumentu i kontynuowanie pracy z tego miejsca. W razie potrzeby można również ręcznie nawigować do plików kopii zapasowej. Przed odzyskaniem plików należy jednak zawsze wyświetlić ich podgląd. Wynika to z faktu, że najnowsza wersja pliku może być uszkodzona, podczas gdy starsza wersja może być całkowicie w porządku.

Innym sposobem na odzyskanie utraconych dokumentów jest skorzystanie z funkcji wyszukiwania systemu operacyjnego. W tym celu należy kliknąć przycisk Start i wpisać tytuł dokumentu lub ciąg znaków. Można również użyć pełnych wyrazów. Proces ten może potrwać kilka minut, ponieważ polega na przeszukiwaniu całego dysku twardego. Po znalezieniu dokumentu kliknij go dwukrotnie, aby go otworzyć, lub zapisz go w folderze roboczym.

Odzyskiwanie utraconych dokumentów jest znacznie łatwiejsze przy użyciu aplikacji innych firm. Najlepszą aplikacją do odzyskiwania utraconych plików jest Disk Drill. Program ten wyszukuje pliki przechowywane w ukrytych miejscach, takich jak folder elementów tymczasowych. Jeśli plik nie został zapisany w ten sposób, mógł zostać przypadkowo usunięty. Korzystając z tego programu, można przywrócić dokument do jego pierwotnej lokalizacji. Program automatycznie wykryje wszelkie zmiany i przywróci oryginalny plik.

Innym sposobem na odzyskanie utraconych plików jest skorzystanie z funkcji kopii zapasowej systemu Windows. Aby uzyskać dostęp do funkcji kopii zapasowej systemu Windows, przejdź do menu Start, a następnie do sekcji Ustawienia, Aktualizacja i zabezpieczenia oraz Kopia zapasowa i przywracanie. W tym miejscu kliknij opcję „Przywróć moje dokumenty” i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby odzyskać pliki. Aby wyświetlić zawartość folderu, kliknij dwukrotnie opcję Użytkownicy i włącz uprawnienia administratora. Jeśli plik nadal znajduje się w folderze, otwórz go i postępuj zgodnie z instrukcjami.

Dane adresowe:

AKTE Odzyskiwanie danych – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 898 784
Telefon: 784 380 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

Możesz również polubić…